Afbeelding van dak huis met zonnepanelen

Bij Oxxio is zonnestroom vanaf 2027 ook vrijwel niks meer waard

Alice
Alice van den Berg | Energie specialist
Gepubliceerd op: 1 oktober 2025

Vanwege het stoppen van de salderingsregeling verlaagt Oxxio vanaf vandaag ook de netto vergoeding voor zonnestroom met ingang van 2027. Dit in navolging van Greenchoice, Engie, Innova en Eneco die eerder dit jaar de vergoeding tot minder dan 1 cent per kWh verlaagden. Dit betekent dat ook Oxxio klanten voor hun opgewekte stroom straks nog amper iets krijgen.

Wat verandert Oxxio?

  • Vanaf 1 oktober knipt Oxxio het jaarcontract op in twee tariefperiodes (afhankelijk van de ingangsdatum).
  • De netto terugleververgoeding daalt naar 0,25 cent per kWh vanaf 2027.
  • Met zonnepanelen krijg je geen welkomstbonus meer bij netto teruglevering.

Klanten die hun energiecontract vanaf vandaag bij Oxxio voor 1 jaar vastzetten betalen de volgende tarieven: 

 Tot 01-01-2027Na 01-01-2027
Terugleverkosten16 ct per kWh4,838 cent per kWh
Terugleververgoeding17 ct per kWh5,087 cent per kWh

De netto terugleververgoeding van minder dan 1 cent per kWh ligt in lijn met de tarieven die andere leveranciers tot nu toe hanteren.

Greenchoice en Eneco vergoeden ook 0,25 cent per kWh. Alleen Innova geeft met 0,305 cent net een fractie meer. Vattenfall heeft tot nu toe met 0,23 cent de laagste netto terugleververgoeding per 2027. 

Wat betekent dit voor jou?

Wie zonnepanelen heeft, merkt dit straks in de portemonnee. Met een gemiddeld systeem van 10 zonnepanelen (2380 kWh) leveren je panelen vanaf 2027 nog maar € 5,95 per jaar op bij Oxxio. Bij 16 panelen (3800 kWh) gaat het om € 9,50 per jaar. Dat is een afname van 75%.

Naast dat de opbrengst van je zonnepanelen fors terugloopt, dalen ook de terugleverkosten enorm. Waar je tot eind 2026 bij 3000 kWh teruglevering € 480,- terugleverkosten betaalt, daalt dat vanaf 2027 naar € 145,- per jaar.

Advies: vergelijk jaarcontracten met zonnepanelen

Vanwege het einde van de salderingsregeling per 2027 zien we dat steeds meer leveranciers de zonnestroom vergoeding (opnieuw) verlagen. 

Ons advies blijft om te kiezen voor een jaarcontract met zonnepanelen, omdat deze nog altijd goedkoper zijn dan 3 jaar contracten. 

Het verschil tussen het goedkoopste 3- en 1 jaarcontract met zonnepanelen loopt nu op tot € 392,- op jaarbasis bij een standaard energieverbruik van 2500 kWh en 1000 m3 met 10 zonnepanelen. 

Vergelijk daarbij goed de tarieven, want hoewel Oxxio geen welkomstbonus meer geeft bij netto teruglevering, krijg je deze nog wel bij andere leveranciers.

 Onze energievergelijker biedt hierin uitkomst.

Bron: Keuze.nl
Energie
Hoe vond je dit je artikel?

Help ons zodat we jou het beste blijven informeren. Je feedback komt direct binnen bij ons team