Spaarrente stijgt overal, behalve bij jouw bank

Spaarrente stijgt overal, behalve bij jouw bank

Jan Goessens
Jan Goessens|Financieel expert
Gepubliceerd op: 15 oktober 2026

Spaarrentes blijven omhoog gaan. Toch blijft voor de meeste Nederlanders de rente hangen waardoor een gemiddelde spaarrekening nu ruim € 270,- per jaar misloopt.

In het kort:

  • De ECB verhoogde de spaarrente op 16 september naar 2,50%
  • Bij ING en ABN AMRO krijg jij tussen de 1% en 1,25%, Rabobank geeft maximaal 1,60%.
  • Kleinere online en Europese banken in onze vergelijker bieden tot 2,35%.

Spaarrentes blijven stijgen

De ECB besloot op 10 september de rente te verhogen. Sinds 16 september krijgen banken 2,50% als ze geld bij de ECB zetten. Online en buitenlandse banken gaven dat binnen een paar weken door aan hun spaarders. Sommige verhoogden zelfs 3 of 4 keer in een paar weken.

BankRente 9 septemberRente nuErbij
Carrefour Banque2,03%2,35%+0,32
Collector Bank2,13%2,30%+0,17
Resurs Bank2,15%2,32%+0,17
Renault Bank2,15%2,30%+0,15
Morrow Bank2,15%2,30%+0,15
Nordax Bank2,19%2,33%+0,14
Santander2,10%2,20%+0,10
Rabobank1,50%1,60%+0,10
ING1,25%1,25%0
ABN AMRO1,25%1,25%0

Rente zonder actievoorwaarden, verschil in procentpunt. Bij Rabobank de hoogste rente. Bron: dagelijkse registratie van Keuze.nl, stand 15 oktober 2026.

Van de grote banken bewoog alleen Rabobank: plus 0,10 procentpunt. ING en ABN AMRO lieten hun rente staan.

Waarom jouw bank niet meebeweegt

ING, Rabobank en ABN AMRO hoeven niet te vechten om jouw spaargeld. Daar zijn 3 redenen voor.

  • Ze hebben genoeg klanten. Miljoenen Nederlanders hebben er een betaalrekening. Daar staat al veel geld op, en dat kost de bank bijna niets.
  • Ze verdienen hun geld ergens anders. Het grote geld zit in hypotheken en leningen. Extra spaargeld hebben ze daar niet voor nodig.
  • Je blijft toch wel. De meeste Nederlanders laten hun spaargeld staan, ook als de rente elders bijna 2 keer zo hoog is.

Een rekenvoorbeeld: zet je € 10.000 op een spaarrekening bij ING, dan krijg je € 125,- per jaar. Zet ING datzelfde geld bij de ECB, dan krijgt de bank € 250,-. Het verschil houdt de bank zelf.

Andere banken willen je spaargeld wél

Online en buitenlandse banken hebben geen miljoenen betaalrekeningen. Willen ze geld uitlenen, dan moeten ze het bij spaarders halen. Daarom betalen ze meer rente.

Goed om te weten: je spaargeld is bij deze banken net zo veilig als bij je eigen bank. Tot € 100.000,- per persoon per bank valt het onder het Europese depositogarantiestelsel. Bij Zweedse banken zoals Resurs en Nordax krijg je bij een faillissement wel uitbetaald in kronen, dus door de wisselkoers kan dat iets lager uitvallen.

Hier krijg je nu de hoogste spaarrente

BankRenteActieUitbetalingRendement
2,35%Maandelijks

Rente opbouw

  • 1 jaar € 511
  • 3 jaar € 1.569
  • 5 jaar € 2.678
  • 10 jaar € 5.689
  • 20 jaar € 12.884
Aanvragen
2,35%Per kwartaal

Rente opbouw

  • 1 jaar € 510
  • 3 jaar € 1.566
  • 5 jaar € 2.672
  • 10 jaar € 5.677
  • 20 jaar € 12.853
Aanvragen
2,35%

Met de RenteBoost staat je spaargeld de eerste 3 maanden bij Raisin met een zeer hoge spaarrente. De boostrente geldt over maximaal € 50.000. Tijdens de aanvraag wordt er ook alvast een vervolgspaarproduct bij een Duitse partnerbank voor je geopend. Je kunt die keuze altijd aanpassen of uitzetten, en je houdt toegang tot het volledige aanbod spaarproducten van Raisin.

Maandelijks

Rente opbouw

  • 1 jaar € 549
  • 3 jaar € 1.609
  • 5 jaar € 2.720
  • 10 jaar € 5.737
  • 20 jaar € 12.944
Aanvragen
2,33%Per kwartaal

Rente opbouw

  • 1 jaar € 505
  • 3 jaar € 1.552
  • 5 jaar € 2.648
  • 10 jaar € 5.623
  • 20 jaar € 12.716
Aanvragen
2,32%Per kwartaal

Rente opbouw

  • 1 jaar € 503
  • 3 jaar € 1.545
  • 5 jaar € 2.636
  • 10 jaar € 5.596
  • 20 jaar € 12.648
Aanvragen

Laatst bijgewerkt op 15 oktober 2026. Op basis van € 21.500,- spaargeld. Alle banken vallen onder een Europees depositogarantiestelsel.

Wachten op je eigen bank kost je geld

De ECB beslist op 29 oktober opnieuw over de rente. Ook als die dan stijgt, verwacht ik dat ING en ABN AMRO pas laat en in kleine stapjes volgen. Buitenlandse banken geven een verhoging meestal binnen een paar weken door.

Op € 21.500 spaargeld, het middelste spaarbedrag van Nederlandse huishoudens, krijg je bij ING € 240,- rente per jaar. Bij EuroExtra is dat € 511,-. Met een inflatie van 3,4% hou je je koopkracht ook met de hoogste rente niet bij. Maar je verliest wel € 271,- per jaar minder.

Ons advies: houd een buffer voor 1 of 2 maanden op je eigen spaarrekening. Zet de rest bij een bank die meer geeft. Dat kost je één avond, en het levert je elk jaar € 271,- extra op.

Vergelijk spaarrentes op jouw bedrag

Elke maand zetten we de 10 hoogste spaarrentes voor je op een rij.

Veelgestelde vragen

Waarom stijgt mijn spaarrente niet mee met de ECB?

 

Grote Nederlandse banken hebben genoeg geld binnen via betaalrekeningen en hypotheken. Ze hoeven niet met rente te strijden om jouw spaargeld. Bovendien blijven de meeste klanten zitten, ook als de rente elders hoger is.

Is sparen bij een buitenlandse bank veilig?

 

Ja. Je geld valt tot € 100.000,- per persoon per bank onder het depositogarantiestelsel van het land van die bank. Spaar je via Raisin, dan staat je geld bij een Europese bank en geldt dezelfde bescherming.

Bron: Keuze.nl
Financieel
Voeg toe als bron
Jan Goessens
Geschreven door
Jan Goessens
Financieel expert
Jan is Developer bij Keuze.nl en specialist in de financiële markt. Hij verdiept zich in creditcards, spaarrekeningen en deelt regelmatig zijn kennis en ervaring met buitenlandse spaarrekeningen.
Meer van Jan

Jouw feedback gaat rechtstreeks naar ons team en helpt ons om je beter te informeren.